Na co všechno se používá tabák?
Tabák se stal nedílnou součástí života lidí po celém světě. Fenomén, který přišel z Ameriky v 16. století, byl původně pouze výsadou bohatých aristokratů a obchodníků. Pro dámy byl víceméně zakázaný. Přesto se díky vývoji v minulém století stal také součástí jejich života. Důvodem byl chytrý marketingový tah Edwarda L. Bernayse, který dostal jednoduchý úkol, a to rozšířit portfolio spotřebitelů. Výsada bohatých mužů se tak díky šikovnému marketingu stala prostředkem boje žen za vlastní práva a nezávislost. Dnes se názory značně liší, přesto se těší stále velké oblibě.
Na sto způsobů
Možná jste to nevěděli, ale využití produktu není jen pro potěšení, má i praktické aspekty. Najdete ho v chemickém a kosmetickém průmyslu. Zemědělci navíc tabák používají jako krmivo pro svá zvířata.
Když se zaměříme na jeho užívání, najdeme hned několik forem. Od úplné klasiky, až po různé dýmky. Milovníci si ho mohou pořídit také na šňupání nebo žvýkání, fantazii se zkrátka meze nekladou. Stejně tak, jako světem v posledním století hýbají technologie, u těchto výrobků tomu není jinak. Technologie posunuly tento tradiční produkt k šetrnějšímu užívání a šetří zdraví svých uživatelů.
Budoucnost patří technologiím
Právě k těmto novým alternativám se uchyluje stále více uživatelů. Mezi oblíbené značky patří například PULZE. Tyto elektronické alternativy mají celou řadu výhod. Nejenže dochází pouze k zahřívání a nevytváří se tak škodlivé spaliny jako:
-
dehet
-
či oxid uhelnatý,
ale nabízí také řadu příchutí tabákových náplní, šetří spotřebitelovu peněženku a disponuje jednoduchým mechanismem nabíjení, který funguje stejně jako například telefon. Dalším důležitým benefitem je nepochybně to, že nevzniká smrdutý dým, díky čemuž:
-
nemusíte opouštět kolegy či přátele,
-
neobtěžujete okolí,
-
nežloutnou vám zuby a nehty,
-
nezapácháte vy ani vaše oblečení.
Zařízení PULZE má oproti konkurenci také výhodu možnosti nastavení intenzity zahřívání. Volit můžete ze dvou teplot. Vyšší pro intenzivnější chuť tabáku a nižší pro jemnější.
Autor: Elena Gotfried
Publikováno: 30. 11. 2022