Matrace tvoří základ zdravého spánku

Dříve jsem si pod pojmem matrace představovala pouze nedílnou součást postele, které není třeba přikládat nikterak velkou váhu. Ani jsem příliš nepřemýšlela nad tím, zda mě z matrace bolí záda či zda je to ze sportu, který provozuji či dokonce z práce, která je tvořena z větší části prací u počítače. Když jsem ovšem poprvé otěhotněla, začala jsem matraci přikládat daleko větší váhu, jelikož jsem se chtěla takříkajíc vyspat do růžova, což se v mém stavu i s ohledem na stáří matrace, dalo pouze stěží. Z tohoto důvodu mi manžel pořídil novou krásnou, antibakteriální matraci, která byla dalo by se říci, za hubičku.

Matrace mě provázela celým těhotenstvím

Matraci jsem si ve svém požehnaném stavu doslova a do písmene užila. Nová matrace pro mě znamenala dokonalý spánek, i když do značné míry omezený mým aktuálním stavem, což se dá pochopit. I přesto jsem za ní byla nesmírně ráda, jelikož jsem netrpěla žádnými zbytečnými bolestmi krční páteře ani zad.  Matrace byla, jak již jsem zmiňovala antibakteriální a mimo jiné se pyšnila certifikátem vztahujícím se k jejím zdravotním účinkům a také klinickými testy, které byly zejména pro manžela prioritní při výběru vhodné matrace pro klidný spánek. Naše nová matrace ovšem měla ještě několik dalších výhod v rukávu a že jich nebylo málo.

Už jen PUR pěnu

Nikdy bych si již nekoupila matraci, která není vyrobena z vysokobjemové PUR pěny. Spánek na tomto materiálu je totiž k nezaplacení. Díky tomu, že je dnes možné si vybrat nejen materiál, ze kterého je matrace vyrobena, nýbrž také její tvrdost, lze si zakoupit matraci přesně na míru konkrétním požadavkům zákazníka. Já vždy raději spala na tvrdší matraci, což ovšem po několika letech spánku na jedné jediné a dosti nekvalitní matraci, není skutečně možné, tudíž jsem konečně nadmíru spokojena se svou polotvrdou matrací za skvělou cenu.

Publikováno: 06. 08. 2020

Autor: Alena Vodňanská