Kdy je třeba navštívit autoservis?

Pravidelná údržba vozidla se v mnohém dokáže vyplatit. Zatímco při pravidelné prohlídce objeví technik závady, které vás mohou stát několik tisíc, při zanedbání údržby se částka za poruchové součástky může vyšplhat mnohem výše. Kdy navštívit autoservis?

Pravidelná prohlídka

Každoroční návštěva autoservisu by měla být v kalendáři každého majitele motorového vozidla. Lidé si tuto součást péče o své vozidlo nejraději nechávají na jarní měsíce, kdy jim jsou při technické prohlídce zároveň vyměněna kola za letní. Technik v tomto případě dokáže předcházet mnoha nesnázím, které by vás mohly potkat. Pozná například opotřebované tlumiče do auta ještě dříve, než bude vaše auto pro provoz na pozemních komunikacích zcela nevhodné. Tato a další závady se pak dají mnohem snáze odstranit, než když to necháte zajít příliš daleko.

Když pouhé rady z internetu nestačí

Možná razíte heslo, že není třeba ihned spěchat do servisu, že si rádi poradíte sami. V tomto případě je mnoho domácích kutilů, kteří si menší závady opravují za pomocí svého nářadí a dostupných materiálů skutečně sami v domácích podmínkách. Někdy se malá oprava může zdařit. Většinou za pomocí internetových tipů nebo rad na specializovaných fórech se doberete výsledku. Vyměnit žárovku i na autě, které je má zapeklitě schované, se vám tak pomůže. Pro větší opravy už ale servis rozhodně nesmí chybět. Někdy byste mohli vozidlu více ublížit než mu přispět ke správnému fungování.

Když se vám něco nezdá

Někdy je indikace pro návštěvu servisu jasná. Propíchnutá pneumatika, odřená karoserie. Někdy se ale vozidlo začne chovat podivně, aniž byste tušili proč. Takovým případem jsou například opotřebované tlumiče BMW. Auto začne na vozovce doslova plavat. Někdy se dokonce volant při řízení chvěje. Při nájezdu do zatáček se auto chová podivně a rozhodně není radno v tomto stavu auto používat dál. Výměnou tlumičů se vše jasně vyřeší. Zde je servis nevyhnutelný.

Servis vám pomůže odhalit mnohé neduhy vašeho vozidla. Předejdete tak mnohem vážnějším potížím.

Publikováno: 30. 11. 2021

Kategorie: Auto/moto

Autor: Alena Vodňanská