Brzdový třmen Wabco aneb proč je důležité dbát o kvalitu brzd?

Brzdový systém patří k nedílným součástem moderních i starších automobilů. Brzdy se primárně starají o zpomalení vozidla z vyšších rychlostí, a také o jeho bezpečné zastavení. Jsou tedy velmi důležitým bezpečnostním prvkem. Pravidelná kontrola a oprava brzdových třmenů by měla spadat do pravidelného servisu. Nejenom v případě krizové situace se potřebujete na brzdový třmen Wabco stoprocentně spolehnout.

Proč zvolit třmeny od firmy Wabco?

U brzd se rozhodně nevyplatí šetřit a shánět nejlevnější třmeny. Vždy raději investujte do kvalitních součástek od renomované firmy, kterou je bezpochyby i společnost Wabco. Na oblast brzd se specializuje více než 140 let, takže může čerpat z obrovských zkušeností. Brzdový třmen Wabco patří k tomu nejlepšímu, co můžete dnes na trhu sehnat. Pyšní se dlouhou životností a skvělou odolností vůči vlhkosti a fyzickému poškození.

K čemu brzdové třmeny slouží?

Brzdový třmen Knorr je důležitou součástí systému brzd, protože slouží k upevnění brzdových destiček. Ty následně zajišťují proces zpomalení, ale bez prvotřídních brzdových třmenů vaše auto opravdu nezastaví. Velkým problémem u nekvalitních třmenů je zadrhávání, které samozřejmě snižuje účinnost brzd. Často je způsobeno nečistotami a vlhkostí, takže byste brzdám měli dopřávat pravidelnou péči v kvalitním servisu. Oprava kotoučových brzd je neméně důležitá.

Kolik stojí jejich repase?

Pokud se nebudete o brzdy starat, přestanou odvádět svou funkci a vy za volantem zažijete krizové okamžiky. Jakmile jsou třmeny hodně opotřebované, stačí se obrátit na specializovanou firmu, která se zabývá jejich repasí. Brzdové třmeny je možné repasovat za částku lehce přesahující 4500 korun, což je velice přijatelná cena. Určitě oprava brzdového třmenu vyjde levněji, než kdybyste měli kupovat originální třmeny, jejichž cena je přinejmenším dvakrát vyšší. O brzdy se určitě vyplatí pečovat. Opravený brzdový třmen se vám odvděčí prvotřídním brzdným výkonem, který vám v krizové situaci může zachránit život.

Publikováno: 08. 02. 2021

Kategorie: Auto/moto

Autor: Alena Vodňanská