Vyberte si motokufr, se kterým vyrazíte na dlouhé cesty

Pokud se chystáte na několikadenní výlety na motorce, pravděpodobně řešíte i otázku, jak bezpečně převážet věci, které budete potřebovat. Ideální volbou jsou zavazadla určená právě k tomuto účelu. Současný trh je rozmanitý a nabízí hned několik různých variant. V následujících řádcích vám je představíme podrobněji.

Motokufry

První možností jsou motokufry, což jsou v podstatě uzamykatelné hliníkové, respektive plastové boxy. Hliníková alternativa je odolnější a pevnější, navíc sluší terénním strojům. Plastové moto kufry jsou charakteristické aerodynamickým tvarem a menší hmotností, což ocení zase majitelé silničních motocyklů. Kromě materiálu se ještě kufry na moto odlišují tím, kam se na motorce umisťují. Existují tedy modely boční a horní. Boční kufry se prodávají v páru, a tím pádem poskytují i větší kapacitu. Co se horního motokufru týče, ten se montuje na plotnu upnout na zadní nosič.

Motobrašny

Další skupinu tvoří motobrašny, jež se vyrábí z textilních syntetických materiálů, případně z kvalitní kůže. Oblíbené jsou moto brašny především pro jejich nízkou hmotnost, voděodolnost a velký objem. Stejně jako u motokufrů jsou k dostání boční a horní variace. Ještě se setkáte se zavazadly, jako jsou tankvaky připevňující se k nádrži motorky, batohy na motorku, motoledvinky kolem pasu a taštičky na nohu či řídítka.

Kde si motokufr či motobrašnu koupit?

Objednejte si vybavení přes internet. Kufry a brašny na moto zakoupíte v internetovém obchodě MotoSP.cz, který nabízí příslušenství od významné značky GIVI. Kromě brašen a kufrů najdete v pestrém produktovém portfoliu ještě přilby, plexiskla, brzdové koncovky, oleje, maziva a další příslušenství. Stačí se tedy podívat do e-shopu a určitě vyberete, co vám ještě na motorku chybí.

Publikováno: 08. 03. 2023 / Aktualizováno: 10. 05. 2021

Kategorie: Auto/moto

Autor: Alena Vodňanská