Kupujete ojetý karavan z bazaru? Dodržujte tato pravidla!

Propadli jste kempování a zatoužili po vlastním karavanu? Pokud na něj máte, pořiďte si ho. Je to drahý špás, ale žijeme jen jednou... Ale co když na zbrusu nový model nemáte? Nevadí, radost vám udělá i starší kus. A protože i za něj dáte nemalou částku, dodržujte následující pravidla.

První dojem může klamat

Ačkoliv se říká „láska na první pohled“, vězte, že v případě staršího karavanu rozhodně nejde jen o první dojem. Ten vás může naopak pořádně zmást. Možná se nakonec skutečně přikloníte k první nabídce, ale ještě před tím byste měli zohlednit i jiná kritéria než svůj subjektivní pocit.

Nekupujte naslepo, interiér si „osahejte“

Pamatujte, že na fotografiích se může vnitřek karavanu jevit jinak, než jaký ve skutečnosti je. Proto byste neměli příliš spoléhat na tvrzení prodejce a raději se na karavan přijet podívat a vyzkoušet si ho. Solidní bazar karavanů nemá s důkladnou prohlídkou problém – naopak vám poskytne dostatek času a nebude na vás tlačit.

Nezapomeňte se pořádně porozhlédnout uvnitř. Tento karavan vypadá velmi zachovale, ale každý být nemusí... | Foto: karavany.burimex.cz

Poznejte standardy dané třídy

Karavan by měl odpovídat vašim požadavkům. Přesto se budete orientovat především podle ceny a zřejmě uděláte nejeden ústupek. Dejte si však pozor, aby jich nebylo více, než je nezbytně nutné. Jak to chápat? Jde o to, že výrobci obvykle dodržují určitá pravidla ohledně vybavení a rozložení pro danou třídu. Za své peníze byste proto měli dostat vše, na co máte „nárok“. Proto se seznamte se standardy (udělejte průzkum napříč několika modelovými řadami více značek) a pořiďte si karavan kterému nechybí základní věci. V lepším případě sáhněte po modelu s mnohem lepší výbavou, než jaká je pro danou třídu typická.

Pozor na hydroizolaci

Než podepíšete kupní smlouvu, pěkně od plic se v karavanu nadechněte. Voní, nebo je cítit zatuchlinu? Pokud vám na vůni interiéru něco nesedí, pořádně si zkontrolujte stav hydroizolace. Plesnivý karavan, do kterého zatéká, takový určitě nechcete.

Publikováno: 31. 03. 2019

Kategorie: Auto/moto

Autor: Alena Vodňanská