Moderní okna minimalizují tepelné ztráty domu

Kdy jindy přemýšlet o náročnějších rekonstrukčních pracích, když ne v teplejší části roku? Pokud vás dlouhodobě trápí vysoké účty za energie a rádi byste zlepšili tepelný komfort domácnosti, v podstatě nemáte příliš na vybranou. Nebraňte se výměně starých oken za nová. Přes okenní otvory uniká i více než 40 % z celkového množství tepla, čemuž efektivně zabrání moderní okenní systém. Prozradíme vám pár užitečných rad, které se vám budou v souvislosti s výběrem oken hodit.

Jsou lepší plastové nebo hliníkové profily?

Dřevěná okna záměrně vynecháme a zaměříme se na bezúdržbové řešení. Rozhodnete-li se pro nová okna, budete se muset přiklonit plastovým nebo hliníkovým profilům. V případě kvalitních výrobků jsou vlastnosti srovnatelné – jak plastová, tak hliníková okna velmi dobře izolují. Výhodou plastových profilů je nižší cena. U hliníku si připlatíte za exkluzivní design a životnost. Ne, že by kvalitní plast neodolal vnějšímu vlivům po celé roky, ale hliník je téměř nesmrtelný. Pravdou je, že hliníková okna sluší spíše moderním stavbám s velkými prosklenými plochami.

Nevíte si rady? Nechte si poradit od zkušenějších

Veledůležitý krok spočívá ve výběru dodavatele. Buďte obezřetní a nesedněte na lep dodavateli, který vám nabídne nejnižší cenu. Chcete-li opravdu kvalitní hliníková nebo plastová okna, nebojte se do nich investovat – částka se vám v průběhu let vrátí i s úroky. Ani špičková okna vás nemusí stát majlant. Své o tom ví zákazníci české firmy DAFE-plast Jihlava s.r.o, která se výrobou oken a dveří zabývá od roku 1992. V nabídce nechybí ani zimní zahrady, garážová vrata, terasové a solární systémy a další doplňky a příslušenství. DAFE-plast vyrábí plastová a hliníková okna z prvotřídních komponentů (profily Rehau, kování Roto…) a zajišťuje veškerý servis včetně odborného poradenství a montáže. Garancí kvality je prodloužená záruka na pět let. Chcete-li se o výjimečnosti výrobků přesvědčit na vlastní oči, navštivte showroom DAFE-plast v Jihlavě. Fotogalerii a další informace najdete také na www.dafe.cz.

Publikováno: 06. 05. 2016

Autor: Kristýna Slabáková