Ukotvěte dřevostavbu snadno a rychle, zemní vruty jako revoluce ve stavebnictví

Máte rádi inovace, nebo raději zůstáváte u ověřené klasiky? Co se týče kotvících technik, je právě betonování stálicí mnoha kutilů, stavebníků a dalších. Avšak není se čemu divit, kvalitní beton bez problémů ukotví každou dřevostavbu. Je v tom, ale jeden háček. Právě tuhnutí betonu obvyklá trvá kolem 3 – 4 dnů, v případě nepříznivého počasí i déle. Nemluvě o fyzické námaze při betonování, po kterém vám vaše záda příliš nepoděkují. Pokud byste však použili zemní vruty, zvládnete dřevostavbu ukotvit do pár minut a to bez větší námahy. V následujících řádcích vám o zemních vrutech povíme, vše co byste o tomto novodobém způsobu kotvení měli vědět.

Co je to zemní vrut?

Jedná se o jistý druh zemní kotvy, jehož povrch je opatřen žárovým pozinkováním, abychom předcházeli vzniku koroze. Což značně přispívá na jeho životnosti, která se udává okolo 50 let. Zemní vruty jsou zavrtávány točivými pohyby do zeminy, čímž dřevostavbu ukotví.

Jak správně ukotvit dřevostavbu za pomocí zemních vrutů?

Přemýšlíte, že položíte základy třeba vlastnoručně vyrobeného zahradního domku? Pak jsou zemní vruty ideální alternativou zemního kotvení. Podle rozměrů dřevostavby, zvolte také velikost zemních vrutů. Mějte raději po ruce speciální T klíč, který poskytuje větší rameno páky, kdyby zemina nešla snadno provrtat. Obvykle vám, ale stačí pouhá ocelová tyč nebo roxor, jenž zastrčíte do vrutu a v podstatě půlka práce je za vámi. Pak už jen několika točivými pohyby vrut zavrtáte celý do země. Vyhnete se tak obloukem zdlouhavému betonování, kdy vás navíc může limitovat počasí.

Publikováno: 22. 05. 2022

Autor: Alena Vodňanská