Nebojte se renovovaných tonerů

Dojde-li barva ve vaší tiskárně nebo multifunkčním zařízení, máte na výběr mezi třemi možnostmi postupu. Většina lidí si buď pořídí novou originální tonerovou kazetu, nebo se rozhodne pro levnější kompatibilní verzi, můžete se ale vydat i ekologičtější cestou. Renovace tonerů je méně známá, avšak finančně výhodná a spolehlivá varianta.

Ekologická i ekonomická renovace tonerových i inkoustových kazet

Toner do tiskárny, jak ostatně sami dobře víte, nebývá nejlevnější záležitostí. Rozhodnete-li si kupovat pouze originální kazety, máte sice jistotu, kterou může poskytnout jen odpovídající značka, váš rozpočet bude však trpět. Kompatibilní tonerové kazety mohou poskytnout vítanou levnější alternativu, ne vždy se na ně ale dá spolehnout. Váháte-li mezi těmito dvěma možnostmi, co takhle zkusit třetí? Renovací použitých tiskových kazet nejen ušetříte, ale současně významně přispíváte k ochraně přírody. Obojí bude ještě více znát, pokud kupujete tonery a cartridge do tiskárny ve větším množství, například pro celou kancelář. Tam už si rozdílu v nákladech na provoz určitě všimnete.

Jak renovace probíhá?

Renovace tonerových kazet sestává z několika kroků. Nejprve je třeba rozebrat a vyčistit původní plastové pouzdro. Poté jsou překontrolovány všechny jeho díly a nalezne-li renovátor poškození, vymění vadnou část za zcela nový nebo renovovaný kousek. Teprve pak je možno kazetu znovu naplnit barvou dle předepsaného množství. Následuje kompletace, po níž se kazeta samozřejmě vyzkouší na tiskárně odpovídající značky, aby měl zákazník jistotu, že obdrží perfektně funkční toner. Závěrečná vizuální prohlídka potvrdí, že je vše tak, jak má být. Čím můžete pomoci vy sami? Uchovávajte tonerovou kazetu určenou k renovaci tak, aby nepřišla do styku se světlem. Dbejte také na to, aby se optický válec nedotýkal cizího předmětu a nesahejte na něj rukou.

Odborné provedení je zárukou kvality

Možná se renovovaných tonerů obáváte, k tomu však rozhodně není důvod. Jestliže se rozhodnete pro zkušeného profesionála, který se tomuto oboru věnuje už řádku let, můžete si být jisti, že se do vašeho toneru opět dostane kvalitní a spolehlivé barvivo. Mezi známé experty na našem trhu patří společnost Tonera, která má více než 20letou tradici v oblasti cartridgí. Její profesionalita se odráží i na počtu spokojených zákazníků – podle Heureky je jich neuvěřitelných 100 %! Obrátit se na ni můžete jak online, tak přes internet. Pokud si přece jen chcete raději pořídit originální tonerovou kazetu, v katalogu na www.tonera.cz spolehlivě naleznete odpovídající typ. V užším centru Prahy k vám objednávka dorazí zdarma ještě týž den.

Publikováno: 15. 01. 2017 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Technika

Autor: Kristýna Slabáková