Zaostřeno na mobilní topidla: Co by vás mělo zajímat, než se rozhoupete k nákupu?

Mobilní topidlo je nepřekonatelní pomocník všude tam, kde není možné dosáhnout optimální teploty prostředí pomocí konvenčního vytápění. Pokud vás nákup teprve čeká, možná se vám honí hlavou několik zásadních otázek. Anebo jste ještě o parametrech zařízení nepřemýšleli – a netušíte, od čeho se „odpíchnout“? Společně se specialisty na mobilní topidla MASTER z eprofi.cz jsme pro vás připravili soubor základních doporučení a tipů.

Jaký typ topidla zvolit?

Důležitá otázka, na kterou bohužel není možné odpovědět, pokud neupřesníte účel využití. Obecně lze doporučit ekonomická naftová topidla do větších hal a míst s dobrým odvětráváním, do menších prostor pak plynová nebo elektrická topidla. S výběrem typu vám ochotě poradí odborníci z profesionalni-topidla.cz.

Jaká topidla jsou cenově nejdostupnější?

Moderní topidla jsou navržena tak, aby byl provoz co nejúspornější. Z hlediska pořizovací ceny jsou nejlevnější elektrická topidla a sekundují jim topidla plynová, jejichž benefitem je o něco levnější provoz.

Jaké topidlo je vhodné pro havarijní využití?

Potřebujete mobilní topidlo jen sporadicky? Pořiďte si elektrické, které je prakticky bezúdržbové a velmi lehké – tedy snadno přenosné. Chybu určitě neuděláte ani v případě plynového topidla, jen si připravte na nutnost manipulace s propan-butanovou bombou. Pokud je vaší prioritou teplo bez víření prachu, zaměřte se na infračervená topidla.

Hodí se mobilní topidlo k vysoušen stěn?

I s mobilním topidlem lze vysoušet vlhké zdivo, ale počítejte s tím, že působí pouze na povrch tělesa. Mnohem efektivnější jsou klasické vysoušeče neboli odvlhčovače vzduchu. Opět můžete sáhnout po renomované značce Master – produkty najdete na webu odvlhcovace.info, dalším z projektů eprofi.cz.

Publikováno: 03. 03. 2021

Kategorie: Technika

Autor: Alena Vodňanská