Když se potřebujete zbavit vozidla, kam s ním?

0

Koupě osobního automobilu je velká věc, ale někdy se můžete dostat do situace, kdy automobil už nepotřebujete. Anebo ho jen nechcete či potřebujete peníze pro zaplacení dluhů. Zkrátka a dobře situací, během kterých může dojít k tomu, že potřebujete auto udat je mnoho. Pojďme si však říct, jak to rychle udělat, abyste měli stanovený cíl co nejdříve splněný.

Výkup automobilů jako jedno z možných řešení

Pokud nemáte čas na prodej na inzertních portálech, měli byste přistoupit k výkupu vozidel. Rychlá a snadná cesta, jak to mít z krku a jak také získat potřebné peníze z obchodu.

V praxi to vypadá stejně jako při výkupu nemovitostí. Také se podá automobil k výkup a společnost vykupující vozidla si ho odkoupí. Ovšem na ruku nedostanete celých sto procent, nýbrž osmdesát, devadesát (dle společnosti). Jak ale bylo naznačeno, peníze se získávají na ruku, celý obchodní proces trvá sotva pár dnů a odkupuje se i takové auto, které může být například něčím zatíženo.

Inzerce na internetových portálech, pokud máte čas

Jestliže však čas máte a nechcete se vzdávat celého sta procent z pořizovací ceny, vyplatí se vozidlo vyfotit a následně přidat na internetové inzertní portály. I když zde mohou prodeje trochu déle trvat, nakonec se jistě dostane kýženého ovoce.

V případě inzerce však buďte opatrní. V současné době se internet plní phisingovými útoky, tak abyste se ráno neprobudili s nulou na bankovním kontu.

Soused sousedovi říkal

V případě, že bydlíte na vesnici (ale někdy to platí i pro město), můžete dát o zájmu prodat vozidlo vědět svým sousedům nebo známým. Zejména vísky jsou malé prostranství, kde se velmi rychle rozkřikne, že se svého mazlíčka v garáži chcete zbavit. A někdy se zkrátka a dobře poštěstí, že někdo bude mít zájem a prodej bude rychlejší, než byste sami čekali.

Publikováno: 30. 01. 2023

Kategorie: Auto/moto

Autor: Alena Vodňanská