Studium multimediální tvorby vás bude bavit

Rozhodnutí, co studovat, nebývá zrovna nejlehčí. Málokdo v patnácti ví, co ho bude bavit za deset let, až vystuduje, a jaké povolání bude v té době perspektivní. Ovšem existuje pár oborů, které budou zajisté potřeba i za dvacet let a hlavně jsou atraktivní a dynamické, takže vás je tak nepřestanou bavit. Patří mezi ně například multimediální tvorba.

Proč multimediální tvorba nezačne nudit?

Protože je to strašně široký obor. Naučíte se trochu od všeho – od digitální fotografie, přes marketing a management, tvorbu webových stránek, písmo, dějiny výtvarné kultury až k AutoCADu. Díky tomu se v budoucnu uplatníte na mnoha pozicích při tvorbě webu, tiskových materiálů, výukových prezentací, počítačových her atd. Počítejte s tím, že talentovaní odborníci na multimédia budou potřeba neustále. A s vývojem techniky stále více. Navíc je jisté, že se obor bude dál rozvíjet, přijdou nové technologie a vy se sice budete muset celý život učit, ale máte zajištěno, se nebudete zabývat nějakou fádní činností, která brzy omrzí.

Jak vypadá její studium?

Je stejně atraktivní jako pojetí celého oboru multimediální tvorba. Například v Praze nabízí tento obor Střední škola cestovního ruchu Arcus, která patří mezi průkopníky studia multimédií u nás. Výuka tam probíhá moderně, protože jde o moderní obor, který se neobejde bez technologií. Studenti dostávají na dobu studia iPad mini využívaný ve výuce, děti se učí ve špičkově vybavených učebnách, fotoateliéru apod. Dokonce se podílí na chodu cestovní kanceláře Arcus, řeší reklamní otázky, design, branding a marketing a mají z toho vlastní finanční prospěch. „Vzdělání je to nejcennější, co člověk nese jako svůj celoživotní kapitál v 21. století,“ dobře vědí na Střední škole obchodního ruchu Arcus. Po celou dobu studia je kladen důraz na to, aby se studenti uplatnili hlavně v praxi. Proto na škole působí nejen kvalifikovaní učitelé, ale rovněž přímo externisté z praxe. Ve třídách bývá maximálně 20 dětí, protože právě u designu je důležité, aby měli učitelé čas věnovat se každému zvlášť a pomáhat mu rozvíjet jeho specifické nápady a myšlenky. Multimediální tvorba je obor budoucnosti, a tak i jeho výuka probíhá trochu inovativně. A studenty to baví.

Publikováno: 12. 06. 2015 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Technika

Autor: Robert Novakova