Digitální siloměry CENTOR First: Pro přesné měření síly a kroutícího momentu

Obsah článku:
  1. O Andilog Technologies
Siloměr se používá k měření velikosti síly nebo kroutícího momentu. Že by se vám taky jeden hodil? Možná vás překvapí, že moderní siloměry mají k těm mechanickým, které si možná pamatujete ještě ze školních lavic, poměrně daleko. Žádná analogová stupnice, pružinka a háček pro zavěšení měřeného objektu – tyto mechanické siloměry najdete v propadlišti dějin. Již před lety je nahradily přesnější, spolehlivější a cenově dostupné digitální siloměry. My vám představíme model CENTOR First. Digitální siloměr CENTOR First je na první pohled jednoduchý, ale na druhou stranu mu nechybí žádná důležitá funkce. Je plně vybavený a disponuje moderními technologiemi, které umožňují efektivní měření tlačné a tažné síly. Dominantou přístroje je velký displej zobrazující naměřené hodnoty. O aktuálním využití kapacity snímače budete mít vždy přehled díky pásovému grafu v jeho spodní části. Co se týče ovládání, vystačíte si se čtyřmi klávesami:
  • volič jednotek měření
  • nulování
  • vyhodnocení max. hodnoty v tlaku nebo v tahu
  • vypínání/zapínání siloměru
Digitální siloměr CENTOR First zvládá měření od 100 N do 500 N (povolená odchylka 0,25 % z měřícího rozsahu). Jedná se o skvělou pomůcku, se kterou hravě zvládnete základní měření během procesu výroby. Odolnost integrovaného snímače je vysoká – přístroj vydrží i překročení limitu o 200 %. Prodejce ho dodává včetně kalibračního listu.

O Andilog Technologies

Digitální siloměry CENTOR First vyrábí společnost ANDILOG Technologies, která se specializuje na pokročilé technologie pro měření kroutícího momentu a síly. Renomovaná firma distribuuje zařízení na celém světě a kromě mimo jiné vyrábí také měřidla kroutícího momentu, zobrazovací jednotky, manuální a motorizované měřící stojany, měřící lavice a speciální individuální aplikace. Digitální siloměry seženete levně na www.digitalni-silomery.cz.

Publikováno: 02. 04. 2016

Kategorie: Technika

Autor: Kristýna Slabáková