Jak vybavit autolakovnu? Nechte si poradit od profesionálů

Provozujete autolakovnu a došli jste k závěru, že je ten správný čas na modernizaci? Anebo jste doposud pracovali jako zaměstnanec a rozhodli jste se postavit na vlastní nohy? Ať už se chystáte na obměnu stávajícího vybavení lakoven nebo realizaci nové autolakovny, bude se vám hodit několik následujících tipů. Prozradíme vám, co by v profesionální dílně rozhodně nemělo chybět a proč se obrátit na profesionály ze společnosti Naver s.r.o, kteří se zabývají dodávkou zařízení značky Nova Verta.

Vybíráme lakovací kabinu

V autolakovně logicky nesmí chybět lakovací kabina. Výše zmíněný dodavatel nabízí široké spektrum variant a v neposlední řadě i přizpůsobení na míru individuálních potřeb zákazníků. Lakovací kabiny Nova Verta disponují moderními systémy, díky kterým je proces lakování velmi efektivní. Stačí si vybrat vhodný model, který bude plně odpovídat specifickým požadavkům – ať už svými rozměry, stavbou nebo volitelným příslušenstvím. Do klientského spektra brněnského dodavatele nepatří pouze autolakovny, ale také subjekty ze strojírenského, dřevozpracujícího a nábytkářského segmentu.

Vstupní a výstupní agregáty

Samostatná lakovací kabina je základ, který se však neobejde bez systému pro dokonalou výměnu vháněného a odsávaného vzduchu. Tu zajišťuje špičková vzduchotechnika v podobě vstupních a výstupních agregátů. Čerstvý vzduch je nasáván vstupními filtry, poté se ohřeje na požadovanou teplotu a průběžně proudí do kabiny. Znečištěný vzduch odvádí výstupní agregát.

A co dál?

Seznam vybavení lakoven neobsahuje jen kabinu a agregáty. Najdete na něm také zdvojené a sušící kabiny, odsávací stěny a míchací boxy. Nepodceňujte především přítomnost odsávací stěny, která se stará o optimální hygienické a pracovní podmínky. Vaše další kroky by měly směřovat na www.naverbrno.cz, kde najdete ucelenou nabídku produktů. S výběrem vám samozřejmě ochotně poradí odborníci z firmy Naver.

Publikováno: 17. 08. 2015

Kategorie: Technika

Autor: Robert Novakova