Kvalitní dopravní značení znamená bezpečnost a jistotu

Dnešní komunikace jsou různé, na silnici vás mohou překvapit místa, která budou hodně členitá a řidiči na nich musí dávat opravdu pozor. Díky propracovanému systému dopravního značení se však jejich pozice za volantem patřičně ulehčí. Možná pojedete úsekem, který vůbec neznáte, a je pro vás poměrně nepřehledný. Někdy nestačí jen opatrnost, některé úseky umí být opravdu zrádné a je namístě o nich řidiče dopředu informovat. Menší počet kolizí, bezpečnější provoz, to dnes není žádná samozřejmost!

Dopravní zrcadla mohou zpřehlednit situaci

Místo, kde je ostrá zatáčka nebo které je hodně frekventované. Co s ním? Samozřejmě, dbát zvýšené opatrnosti a ideálně také mít dobrý rozhled. Dopravní značení zahrnuje i zrcadla, díky nimž jsou potenciálně nebezpečné úseky podstatně bezpečnější. Nezapomínejme však ani na zpomalovací prahy, které přinutí řidiče – ať už chtějí nebo ne – jet pomaleji v místě, kde to situace přímo vyžaduje. Školy, školky, blízkost hřiště nebo obytné zóny, to jsou místa, kde je třeba regulovat dopravu a dbát na to, aby byl kolemjdoucí, řidič i jeho spolujezdci v bezpečí.

Chodci mohou být opatrní, ale důležité je také patřičně informovat majitele osobních automobilů a dát jim vědět, že musí v daném místě alespoň mírně zpomalit. Rychlá kola musí jít stranou, jsou tu totiž důležitější věci.

Malé obce, ale i velká města

Už od pouhé pětikoruny na den. Jinými slovy, vodorovné dopravní značení si nemusíte kupovat, ale můžete si je velmi snadno i pronajmout. Čtrnáct let zkušeností, řešení přímo na míru očekávání klientů a dobré reference, to je zde základem. Máte vlastní obchod, nesete zodpovědnost za celou obec v roli starosty? Potom si můžete usnadnit práci a spolehnout se na profesionály.

Publikováno: 30. 05. 2021

Kategorie: Technika

Autor: Alena Vodňanská