Tipy na dekorace do interiéru

Zdá se vám váš byt už okoukaný? Co třeba přidat nějakou dekoraci nebo obrázek a svou domácnost hezky ozdobit? Dekorace mohou vyplnit prázdné místo na zdi, zaplnit přebytek místa, ale především vylepšit celkový dojem z místnosti. Různé vázy, portréty, květiny nebo třeba obrázky, které vám budou připomínat radostné chvíle. To všechno do bytu či domu rozhodně patří. V následujících řádcích pro vás máme pár tipů, jak ozdobit vaši domácnost.

Ručně malovaný portrét mazlíčka

Ručně malovaný portrét vašeho domácího mazlíčka je opravdu originální dekorací, která v sobě ukrývá osobní kouzlo. Dnes už svého čtyřnohého přítele spoustu lidí považuje za právoplatného člena rodiny. Portrét zvířete na zakázku bude zdobit váš interiér kamkoliv ho zavěsíte - hezky vyplní například prázdné místo na zdi.

Kde však ručně malovaný portrét sehnat? Malování mazlíčků se věnuje Barbora Cirklová, která maluje portréty pomocí akrylových barev na bavlněné plátno. Originální ručně malované obrazy si můžete jednoduše objednat v eshopu, který je součástí Báry blogu. Navíc balné i poštovné máte zdarma.

Světýlka

Dekorací může být opravdu cokoliv, hlavní je, abyste se cítili útulně. LED světýlka nebo různé lampy dokážou vaší místnost krásně ozdobit a navíc jsou praktické. Velmi oblíbené jsou noční lampičky, které můžete umístit na noční stolek, ale i do obývacího pokoje. Naopak LED světýlka se skvěle hodí do obývacího pokoje, kde mohou být hezkou a zároveň praktickou dekorací.

Květiny

Květiny jsou osvědčenou dekorací pro každou domácnost. Květy řezané nebo v květináči můžete umístit do menších váziček nebo do barevných obalů. Na výběr máte opravdu široké spektrum různých druhů květin. Ideálně zvolte takové, které splynou s prostředím místnosti nebo naopak budou vyčnívat. Navíc vázy můžete měnit podle závěsů, vytvoříte si tak útulné a skvěle sladěné prostředí.

Nástěnné umění

Umělecká díla jsou skvělým způsobem, jak vnést na stěny barvu a osobitost. Ať už si vyberete jeden výrazný kus, nebo vytvoříte stěnu galerie, existuje mnoho způsobů, jak předvést svůj vlastní styl.

Polštáře a přehozy

Měkký nábytek, jako jsou polštáře a přikrývky, představuje jeden z nejdostupnějších a nejrychlejších způsobů, jak interiéru dodat texturu a přidat na pohodlí. Vyberte si odpovídající polštáře a přehozy pro ucelený vzhled nebo je kombinujte a dodejte jim eklektický nádech.

Koberce

Koberce jsou skvělým způsobem, jak dodat místnosti teplo, a lze je použít k vymezení prostoru. Vyberte si koberec pro ukotvení místa k sezení nebo se rozhodněte pro běhoun, který vnese do chodby trochu barvy.

Nábytek

Největší vliv na celkový vzhled vašeho domova bude mít výběr nábytku. Na výběr je obrovská škála kousků od moderních až po vintage kousky.

Zrcadla

Zrcadla jsou taktéž velmi zajímavou možností, jak rozjasnit místnost, a mohou také prostor opticky zvětšit. Vyberte si velké zrcadlo pro nevšední efekt - nebo se naopak rozhodněte pro řadu menších zrcadel pro jemnější efekt.

To jsou jen některé příklady bytových dekorací, které můžete začlenit do svého vlastního prostoru. Díky tolika možnostem výběru si můžete vytvořit jedinečnou a příjemnou atmosféru, do které se budete rádi vracet domů.

Publikováno: 04. 04. 2021 / Aktualizováno: 13. 02. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Alena Vodňanská

Tagy: dětské tábory