Výběr nových alu kol není problém, pokud víte, na co se zaměřit.

Jak vybrat nová alu kola, která vašemu vozidlu padnou jako ulitá? Použijte tento konfigurátor alu kol a řiďte se následujícími kriterii. Věříme, že se vám podaří vybrat ty nejlepší elektrony, díky kterým váš vůz pořádně prokoukne.

Rozměry alu kol

Na každý typ automobilu se dají použít různé varianty. Základním ukazatelem při výběru správné velikosti alu kol je však průměr udávaný výrobcem v palcích. Průměr kola musí odpovídat údajům v technickém průkazu. Není proto problém pořízení elektronů s větším průměrem, musí být ale v kombinaci s nízkoprofilovými pneu. Tuto alternativu mají v oblibě milovníci sportovnějších automobilů a šoféři, kteří ocení jejich estetickou hodnotu.

Rozteč alu kol

Rozteč znamená množství a vzdálenost šroubů určených pro upevnění elektronu. Tato hodnota se dá zjistit podle modelu auta, nebo vám ho sdělí každý solidní prodejce alu disků.

Zális neboli ET

Ukazatel ET udává vzdálenost osy od dosedací plochy. Platí, že čím je hodnota ET nižší, tím jsou elektrony viditelnější. Samozřejmě myslete i na to, že nic se nemá přehánět.

Značka a prodejci hliníkových kol

Když budete kupovat alu kola, dbejte na jejich kvalitu a renomované značky, které vám zaručí požadované vlastnosti, bezpečnost a požitek z jízdy. Elektrony musí být homologovány - schváleny pro provoz na českých silnicích pro konkrétní typ vozidla, což vám levnější "no name" značky většinou nezaručí. Při výběru vhodného prodejce vám pomohou například reference spokojených zákazníků. Hliníková kola vyžadují odborný pneuservis, výhodou proto bude vybrat si prodejce hliníkových kol, který se rovnou postará tak o jejich montáž.

Publikováno: 15. 09. 2020

Kategorie: Auto/moto

Autor: Alena Vodňanská