Základní kameny špičkově vybavené lakovny

Lakování autodílů i jiných výrobků v současné době představuje moderní obor s velkou perspektivou. Principem tohoto odvětví je opatřit různé povrchy dílů novou vrstvou barvy. Jde přitom o rychlý a levný způsob servisu s vynikající kvalitou. Autolakovny proto dnes patří k velmi žádaným a vynášejícím podnikům. Rádi byste si také zařídili vlastní autolakovnu anebo o ni rozšířili svůj dosavadní servis? Víte však, jak taková špičkově vybavená lakovna vypadá? Každá autolakovna je jinak velká, odlišně specializovaná a nabízí i jiný rozsah prací. Tyto odlišnosti významně ovlivňují vybavení lakoven, jež jsou pro správný chod autolakovny nezbytné. Základ každé lakovny tvoří tyto základní kameny: odsávací box, a pak stříkací a lakovací kabina.

Hlavní součástí každé autolakovny je lakovací a stříkací kabina

Takováto stříkací a lakovací kabina se skládá z čelních tříkřídlých vrat s okénky a středovým otevíráním servisních dveří, galvanicky pokovených stěn, stropního filtru, vestavěného osvětlení a dalších komponentů. Ty si můžete pořídit za příplatek. Jedná se například o protipožární klapku, boční servisní dveře, tlakoměr a podobně. Součástí stříkací kabiny je i podlahový kovový rošt (může být i vyvýšený) nebo vyvýšený podstavec s celoroštovou podlahou a vnitřním nájezdem o výšce 400 mm. Stěny kabiny by měly být tvořeny z izolovaných panelů, ideálně galvanizovaných. Důležitou součástí lakovací kabiny je i olejový nebo naftový hořák a podkovený odtah spalin.

Odsávací box

Odsávací box navazuje na lakovací kabinu a je určen pro zachycování přestřiků a lakování, a dále pak zajišťuje dokonalé zabezpečení hygienických podmínek pracovního prostředí při provádění nástřiku nátěrových hmot na zařízení a díly menší a střední velikosti. I zde je velmi důležité kvalitní a moderní technologické vybavení boxu. Každý z nich by měl obsahovat moderní automatický ovládací panel. Vybavení lakoven je pořizujte pouze u osvědčených profesionálů, kteří jsou schopni vytvořit projekt na míru. Přesně takovou společností je u nás Naver, s. r. o. Firma se zabývá nejen dodáváním technologických zařízení do lakoven a průmyslových provozů, ale i poskytováním špičkových servisních služeb. V případě budování lakovny je vám schopna vytvořit i projektovou dokumentaci a vyřídit vše potřebné na úřadech. K jejich klientele patří např. BONATRANS GROUP, a. s. Bohumín, WALTER MASCHINERI, s. r. o. Kuřim, ČMŽO, s. r. o. Přerov a další. Buďte i vy!

Publikováno: 12. 05. 2015

Kategorie: Technika

Autor: Robert Novakova