Tašky, díky nimž k vodě převezete téměř vše

Co si budeme povídat… I když často hubujeme našim drahým polovičkám, kolik věcí si balí na dovolenou, prodloužený víkend nebo jen jednodenní návštěvu k babičce, když jedeme na ryby, je to často obdobné. Avšak v drtivé většině případů to takto mají buď rybáři, kteří jezdí rybařit zřídka a nemají v balení praxi, anebo rybáři, kteří nemají dostatek zavazadel, příp. zavazadlo vyhovující a kvalitní. Neinvestujete jen do kempingového vybavení a nepřemýšlejte, kde koupit ten nejlepší rybářský prut, ale i do zavazadel, s nimiž budete nadmíru spokojeni.

Velká taška na vše potřebné

Rybářské tašky mohou být vážně obrovské. Třeba některé mají rozměry i 75 x 34 x 37 cm. Jde o velkou tašku, jejíž vnitřní hlavní komora může být rozdělena dvěma přepážkami. Vejde se do ní vše, co budete k rybaření potřebovat. Každý rybář ví, jak důležité jsou kapsičky a kapsy. Vybírejte tašku, která bude mít po obvodu dostatek velkých kapes, do nichž uschováte krabičky či jiné potřebné vybavení. Přitom jej ale budete mít stále po ruce, a přitom jej budete moci nechat v tašce. Možná budete překvapeni, ale velké tašky mají také zabudovaný stolek! No, lépe řečeno, díky tuhému vyztužení víka tašky je možné jej použít jako praktický stolek. Je ideální, když jsou vyztuženy také stěny a dno tašky. Zipy by měly být masivní, nesmí chybět kovové spony a pevné popruhy. Každá správná rybářská taška těmito prvky získává na bytelnosti. Zajímá vás cena? Kvalitní velkou tašku pro rybáře seženete za částku kolem 2 500 Kč. Pokud se spokojíte s menší variantou, klesá i cena. Náš tip: Manželky často hubují, že věnujete rybaření hodně času, zkuste jim najít také nějaký koníček. Co třeba malování?

Menší taška na nutné maličkosti

Jestliže při rybaření rádi chodíte, využijete menší tašku určenou k nošení přes rameno, nebo křížem přes tělo. Říká se jí vláčecí taška. Jestliže ji rozepnete, najdete prostor, v němž jsou uloženy dvě plastové krabičky na nástrahy. Na polstrovaném popruhu, který budete mít přes rameno, nechybí dvě kapsy, do nichž uložíte třeba doklady a telefon, či jiné menší předměty. Nechybí ani praktická kapsička na kleště. Určitě uvítáte i držák prutu na suchý zip. Pokud máte rádi zatížení rovnoměrné, pořiďte si rybářský batoh. Na výběr máte z mnoha barev i velikostí. Za zvážení stojí, zda není dobré koupit si voděodolný batoh, který v akci při objemu 30 l seženete za něco málo přes 500 Kč. Samozřejmě záleží i na značce výrobce. Praktický je i batoh, který obsahuje vyklápěcí stolek. Je sice maličký, ale k titěrné práci, kdy stejně držíte ruce úplně u sebe, třeštíte oči a vyplazujete jazyk, vám výborně poslouží. Nepodceňujte batohy a celkově rybářská zavazadla. Dovedou vám velmi usnadnit cestování i rybaření. Vše budete mít přehledně srovnané, v bezpečí a vždy na správném místě. Jen si vyberte, který je pro vás ten nej.

Publikováno: 18. 07. 2021

Autor: Alena Vodňanská